Uluslararası Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medyanın sunduğu fırsatlardan birisi de tüm dünyaya hitap edebilmektir. Farklı hedef kitlelere, farklı dillerde hitap edebilmek de sosyal medya yönetiminden daha komplike bir konudur. Hitap edilen hedef kitlenin davranışları, o ülkenin kültürü, sosyal medyada vakit geçirdikleri farklı platformlar, sosyal medya dili analiz edilip ona göre bir sosyal medya stratejisi geliştirilmelidir. Tüm bu değişkenleri dikkate aldığımızda uluslararası sosyal medya yönetimi ülkemiz için yapılan sosyal medya yönetimi kadar kolay olmayacaktır.

Uluslararası sosyal medya yönetimi ilk olarak hitap edilen kitlenin kültürünü bilmekle mümkündür. Farklı kültürleri özümsemek, o kültürlerle etkileşimde bulunmak bu kitlelere hitap edecek kişilerde bulunması gereken özelliklerden birisidir. Bunun ardından, o kitlelerin hangi platformları kullandıkları bilinmelidir. Zira, bir ülkede aktif olarak kullanılan bir sosyal medya platformu başka bir ülkede aktif olarak kullanılmayabilir. Bunun gibi birçok parametre uluslararası sosyal medya yönetimini etkileyen faktörlerdendir.

Digibus olarak, farklı dillerde ve farklı kültürlerde yaşayan insanlara hitap edebilen bir ekibimiz bulunmaktadır. Müşterilerimizin bizden talep ettiği farklı dillerde sosyal medya hesap yönetimi yaptığımızda birçok değişkeni dikkate alıyor, kültürlere göre çalışmalar yapıyor ve müşterilerimizi farklı ülkelerde büyük kitlelere ulaştırıyoruz. Daha önce hizmet verdiğimiz müşterilerimizden bazılarına 4 farklı dilde çalışmalar yaptık, kültürel ögelere dikkat ederek paylaşımlarda bulunduk. Bu çalışmalarımız ile daha çok MENA, EMEA ve APAC bölgelerine yönelik sosyal medya iletişim stratejisi geliştiriyor ve uyguluyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Uluslararası Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Farklı dillerde, farklı kültürlere hitap ederek farklı platformlar üzerinden sosyal medya stratejileri geliştirmek ve bu stratejilere uygun içerikler paylaşmaktır.

Uluslararası Sosyal Medya Yönetimi Hizmetine Neler Dahildir?

Bu hizmeti talep eden müşterilerimize farklı dillerde sosyal medya stratejileri geliştiriyor, bu stratejilere uygun içerik planları oluşturuyor, hesap yönetimi yapıyor ve talep edilen periyotlarda bu çalışmalarla ilgili raporlama yapıyoruz.

Uluslararası Sosyal Medya Yönetimi Hizmeti Hangi Bölgelere Hitap Etmektedir?

Daha çok MENA, EMEA ve APAC bölgelerine yönelik sosyal medya iletişim stratejisi geliştiriyor ve uyguluyoruz.

Digibus Hangi Dillerde Sosyal Medya Hizmeti Vermektedir?

Digibus olarak çok dilli sosyal medya hesap yönetiminde Türkçe dışında İngilizce, Arapça, Fransızca, Azeri Türkçesi, Rusça ve Almanca dillerinde sosyal medya çalışması yapmaktayız.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Satış, müşteri talepleri ve iş ortaklığı hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Web sayfamızın yeni yüzünü mükemmel bir kişiliğe sahip eşsiz bir yapı oluşturmanız ve dijital pazarlama alanındaki özverili çalışmalarınız için içten teşekkürlerimizi iletiyoruz. Uzun yıllar boyunca devam edecek olan işbirliğimizin başarılarla dolu olması dileğiyle.

Dr. İlyas Aslan
İdari Yönetici, Medikent Hastanesi

Sizi ArayalımFormu doldurun sizi hemen arayalım.